Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa Amadores

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa Amadores, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Playa Amadores

Playa Amadores, ač, nebo snad právě proto, že jde o komerčně vybudované letovisko, nabízí naprosto dokonalou, kouzelnou pláž ve tvaru podkovy a kompletní ubytovací a stravovací komfort v plně vybavených hotelech a hotelových komplexech. Celá tato nádhera se nachází na jižním pobřeží ostrova Gran Canaria (jihozápad) , společně s dalšími významnými destinacemi, do kterých míří statisíce turistů každý rok (asi 8 kilometrů severozápadně je letovisko Playa de Mogan, jihovýchodně je pak několik kilometrů Puerto Rico), a to ve všech ročních obdobích, neboť právě tady slunce nemá zimní přestávku. Viz Gran Canaria - počasí.

Pláže u Playa Amadores

Pláž v Playa Amadores vyniká především svým jedinečným tvarem. Připomíná podkovu nebo jakýsi půlměsíc a je pokryta jemným zlatavým pískem, který sem byl zčásti uměle navezen. Díky tomu si můžete být jisti jeho kvalitou a už se jen směle oddávat plážovým aktivitám, slunění, volejbalu nebo stavění hradů a pískových sousoší jen tak pro zábavu. K zpříjemnění relaxace poslouží lehátka a slunečníky, ale také převlékací kabiny a sprchy. Kolem pláže se táhne pěkná promenáda s bary, obchody a občerstvením.  

Téměř kilometr dlouhá pláž v Playa Amadores je navíc ze dvou stran chráněna skalnatým pobřežním pásem, který formuje malebnou zátoku, díky níž je zajištěno zcela bezpečné plavání a koupání. Voda je tu klidná, teplá a dno velmi mírně svažité, takže poskytuje dokonalé brouzdaliště pro děti, neplavce a ty, kteří neholdují velkým plaveckým výkonům. Není snad ani třeba dodávat, že voda je dokonale průzračná a čistá, přičemž tuto skutečnost stvrzuje ocenění Evropské unie za výstavní kvalitu zvané „modrá vlajka EU“. Jestliže k vaší dovolené neodmyslitelně patří podvodní dobrodružství a poznávání podmořských krás, směle nasaďte dýchací přístroj nebo šnorchl a vydejte se vstříc novým zážitkům.  

Aktivity aneb co v Playa Amadores

Resort Playa Amadores se soustřeďuje, pokud jde o klientelu, zejména na rodiny s dětmi, ale to pravé letní povyražení tu bezesporu najdou i páry všech věkových kategorií a jednotlivci. Nicméně spousta programů je primárně určena dětem a jejich rodičům, hlavně v hotelích jsou pořádány různé akce, hry a soutěže, stejně tak na pláži.

Většina činností v resortu se točí kolem moře a pláže. Akčnější povahy využijí nabídky zarybařit si ve vodách oceánu a chytit nějaký ten pěkný kousek. Ti, co se raději na zvířata jen dívají, asi radši vyrazí na lodní výpravu za pozorováním velryb a delfínů. Kdo má mořskou nemoc nebo zkrátka preferuje poněkud sušší zábavu, bude možná nadšen hned třemi golfovými hřišti v blízkosti Playa Amadores. A pokud by i toto bylo málo, dá se se vydat za nákupy do místních obchůdků s nejrůznějším zbožím, dárky, rukodělnými výrobky a suvenýry.

Noční život se odvíjí podle sorty návštěvníků, je tedy spíše poklidnějšího charakteru a odehrává se hlavně na pláži v podobě procházek a posezení u dobré večeře, případně v rámci hotelových zábavních programů. Mnohem více bujaré zábavy až do rozbřesku nabízí vedlejší resort Puerto Rico.

Turistická vybavenost střediska Playa Amadores

Díky pečlivému plánování výstavby bylo v Playa Amadores dosaženo jak praktičnosti a plného zajištění všech zařízení a služeb pro návštěvníky, tak svěžího moderního designu komerční architektury. Jelikož toto místo patří k těm novějším, vzniklým v nedávné době, může se pochlubit všemi současnými technickými a technologickými vymoženostmi. Lze však zvolit i s ohledem na peněženku, a tak jsou k dispozici jak hotely s „all-inclusive“ servisem, tak soukromé vily a apartmány s možností vlastního stravování. Jediné, na co je dobré dávat pozor, je v případě, že vaše děti jsou ještě v kočárku nebo pokud cestujete s pohybově handicapovanou osobou. Mnohé hotely jsou totiž vystavěny v kopci, a tak je vhodné si předem ověřit jejich bezbariérovou dostupnost.

Playa Amadores a okolí

Letovisko Playa Amadores, jak již bylo řečeno, se nachází na jihu ostrova Gran Canaria, který je rájem všech milovníků sluníčka a ostrovních krás. V oblasti najdete několik dalších významných resortů, které určitě stojí za návštěvu, například Puerto Rico nebo Maspalomas. Ve druhém jmenovaném můžete obdivovat skutečné, nefalšované pouštní duny tvořené nánosy jemného písku. Komu takové sucho nevyhovuje, může navštívit některý z aquparků a řádit celý den na vodních atrakcích, například za zmínku stojí právě akvapark Maspalomas. Zejména pro ty nejmenší je připraven Holiday World, zábavní park, nebo třeba westernové městečko Sioux City. Pěší turisty zas potěší možnost výletů do hor, ze kterých se jim rozprostře fascinující výhled do kraje. A kdo zatouží vydat se o něco dále, třeba mimo ostrov Gran Canaria, nabízí se hned několik možností, neboť celkem je na Kanárech sedm ostrovů, přičemž každý je zcela odlišný a jedinečný.

Tipy na hotel v letovisku Playa Amadores

Gloria Palace Royal Hotel & Spa od 22 200 Kč se všemi poplatky

Hotel Gloria Palace Royal leží na jižním pobřeží ostrova Gran Canaria, 46 km od letiště přímo nad pláží Playa Amadores. Menší obchůdky a restaurace jsou na plážové promenádě přibližně 150 m od hotelu, větší obchodní centra, lékárny, restaurace i diskotéka jsou v městečku Puerto Rico vzdáleném 2 km od hotelu Gloria Palace Royal 

1.

Riu Vistamar od 26 500 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova,  46 km od letiště, přímo nad pláží Playa Amadores. 

2.

Gloria Palace Amadores od 20 300 Kč se všemi poplatky

Luxusní, nově otevřený hotel Gloria Palace Amadores  se nachází v jižní části ostrova Gran Canaria mezi velmi známým letoviskem Puerto Rico a nádhernou pláží s bílým pískem Playa de Amadores. Asi 1 km od hotelu (pěší chůzí po promenádě) leží středisko Puerto Rico, kde je nepřeberné množství restaurací, barů a obchodů.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---