Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tigaday

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Tigaday, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Tigaday

Městečko Tigaday leží v úrodné oblasti El Golfo na ostrově El Hierro. Ovšem těžko říci, zda je Tigaday opravdu samostatné městečko. Spíše by se dalo považovat za část většího města La Frontera. Jen těžko si dnes může někdo představit, jak tato lokalita vypadala před cca 15 tisíci lety, tedy v době, než se obrovský kus skalní hmoty ostrova vlivem silného zemětřesení utrhl a zřítil do mořských hlubin. Zbylo po něm právě toto rozlehlé údolí, které poskytlo ideální podmínky k pěstování plodin, zejména banánů, ananasů, fíků nebo vinné révy.

Pláže u Tigaday

Ostrov El Hierro není rájem klasických dovolenkářů, kteří touží po zlatavých plážích a dokonalém komfortu při tyrkysových mořských březích. Přesto i zde se najdou místa, kde se dá osvěžit ve vodě a poležet na pláži. Tou největší je Playa Verodal, která leží na západě území. Z Tigaday je vzdálena asi 15 km. Celý El Hierro je poznamenán pestrou vulkanickou činností, a tak ani tato pláž není výjimkou. Je unikátní svým přírodním vulkanickým pískem zvláštní červené barvy. Jediné, na co si je třeba dávat pozor, jsou mořské proudy a vysoké vlny, které se tu vyskytují. Za klidného moře je ale koupání v tomto místě příjemnou relaxací. Kromě Playa Verodal se nedaleko od Tigaday nacházejí ještě další pěkná zákoutí vhodná k vodním radovánkám v podobě přírodních bazénků a malých koupališť v mořských zátokách, které tu vytvořila sama matka příroda (např. v blízkosti La Maceta).

Turistická vybavenost

Tigaday je ideálním výchozím bodem, ze kterého lze podnikat výlety do okolí, respektive po celém nevelkém ostrově El Hierro. Jinými slovy, městečko je zajímavým kompromisem mezi příjemným odpočinkem a pestrými aktivitami, které ostrov nabízí. V místě jsou k dispozici obchůdky, bary, restaurace, půjčovna aut a čerpací stanice.

Aktivity

Vzhledem k množství turistických tras v celém údolí El Golfo, kde se Tigaday nachází, je tato oblast ideální pro pěší turisty a příznivce dlouhých procházek nádhernou přírodou.

Výlety v okolí Tigaday

Hlavní devizou ostrova El Hierro nejsou pláže, na rozdíl od jiných ostrovů kanárského souostroví, nýbrž přírodní skvosty, za kterými je nejlépe vyrazit po svých. A krajina rozhodně není fádní. Při túrách můžete narazit jak na zelené piniové pralesy, tak na nehostinné lávové pustiny. Pod mořskou hladinou pak lze obdivovat pestrobarevné živočichy a vodní rostlinstvo. Kdo má rád trochu prehistorie, nechť navštíví unikátní muzeum věnované nově objevenému ještěru ve vesnici Guinea, a kdo zase raději dává přednost relaxaci, může vyzkoušet ostrovní lázně Sabinosa.

Pokud jste fyzicky zdatní, můžete se vydat nahoru na okraj kráteru, kde ve východní části najdete nádhernoy vyhlídku Mirador de la Peňa. No avhledem k tomu, že je zde vše vlízko, můžete zkusit navštívit i třeba hlavní město Valverde nebo město San Andrés, které je od vyhlídky jen asi 8 kilometrů.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---