Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

San Agustín

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili San Agustín, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko San Agustín

Malé letovisko San Augustín, ležící na krásném a teplém jihu ostrova Gran Canaria, patří k těm klidnějším, uvolněnějším, s pohodovou atmosférou a bez velkých davů turistů. Proto sem míří hlavně rodiče se svými ratolestmi, mladé i starší páry hledající romantiku a v neposlední řadě také množství místních, kteří do tohoto místa přijíždějí trávit volné víkendy. Hlavní výhodou střediska a vůbec celého ostrova je, že počasí přeje dovolenkářům po celý rok. Léta jsou horká a zimy příjemně teplé, podívat se můžete sami na stránce Gran Canaria - počasí.

Pláže u San Agustín

Pláže v resortu San Augustín jsou tři a je nutno říci, že jsou poněkud odlišné od známějších pláží třeba v letovisku Maspalomas. Jejich povrch je totiž o poznání tmavší, což však malebnému pobřeží rozhodně neubírá na atraktivitě, ba snad právě naopak. Voda při břehu je chráněna před přílišným větrem, přesto se tu ale tvoří vlny střední velikosti, jež poskytují vhodné podmínky pro surfaře a další vodní sportovce. Celkově je hladina klidnější, a proto vedle plavců přitahuje také potápěče a rybáře. Kdo však ryby raději pozoruje než loví, nechť se vydá lodí za pozorováním delfínů a velryb.

Písečný terén pláží, jež se táhnou v délce více než půl kilometru, je jen mírně svažitý, takže se nikdo nemusí bát příliš velkých hloubek v blízkosti břehů. Nicméně je dobré dávat pozor na podvodní proudy. K všeobecnému pohodlí přispívá možnost zapůjčení lehátka a slunečníku, aby se každý rekreant mohl bez starostí oddávat dovolenkové relaxaci. Navíc čistota vody je excelentní, o čemž svědčí ocenění „modrá vlajka EU“ za kvalitu vody a pláže. Podél pobřeží jsou mezi palmami umístěny plážové bary, kde se můžete příjemně občerstvit a něco zakousnout.

Turistická vybavenost letoviska

V místě na své hosty čeká několik hotelů a k dispozici jsou též levnější apartmány, zkrátka podle vkusu a peněženky. Nechybí samozřejmě řada obchůdků, především se suvenýry, ale ani marketů s potravinami, nápoji a předměty denní potřeby. Dokonce se tu nachází jedno nákupní centrum s širokým výběrem zboží. Komu i to bude málo, ať zajede autobusem či vozem do nedalekého letoviska Playa del Ingles, kde jsou připraveni další obchodníci se svou nabídkou.

San Agustín - co tam?

Protože jde o menší středisko, neproudí sem příliš zájemců o hlučné noční večírky či diskotéky, a tak se aktivity točí spíš kolem procházek, pěších či cyklistických výletů a pobytu na pláži. Večerní zábava je pak soustředěna do hotelů, případně v poklidném duchu i do barů a restaurací, kam chodí lidé posedět a potěšit chuťové buňky zdejšími specialitami, hlavně rybami, mořskými plody a dobrým vínem. Příznivce hazardu jistě potěší, že v místě mají kasino. Plážové aktivity snad ani netřeba zmiňovat.

Okolí střediska San Agustín

V blízkosti resortu naleznete hned několik turisticky populárních atrakcí, a to jak pro dospělé, tak hlavně pro jejich potomky, počínaje aquaparkem s mnoha vodními atrakcemi až po zábavní park Holiday World. Za vidění však stojí i další místa po celém ostrově. Nejlépe je pronajmout si vůz a na konkrétní místa se zeptat v infocentru nebo v hotelu. Celá Gran Canaria totiž oplývá jedinečnými přírodními krásami se spoustou turistických stezek horami i údolími a je také známá četnými archeologickými nalezišti, jež dokládají život na ostrově před tisíci až miliony let. Pokud vás výlety zajímají, podívejte se na náš Katalog objektů, kde jsou shrnuty nej cíle. Přímé odkazy jsou Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea

Tipy na hotel v letovisku San Agustín

San Agustín Beach Club

Na jižním pobřeží ostrova Gran Canaria, 25 km od letiště v klidné části San Agustín leží čtyřhvězdičkový hotel San Agustín Beach Club. Přibližně 500 m od hotelu je větší obchodní centrum San Agustín se supermarketem, restauracemi a bary.

1.

Dunas don Gregory od 23 700 Kč se všemi poplatky

Přímo u moře v klidné jižní části ostrova Gran Canaria, 4 km od největšího letoviska Playa del Inglés, 26 km od letiště. Hotel má krásný výhled na pláž Las Burras.

2.

Ifa Interclub Atlantic Hotel od 20 500 Kč se všemi poplatky

V jižní části ostrova Gran Canaria, 25 km od letiště, v horní části letoviska San Agustín.

3.

Beverly Park od 19 700 Kč se všemi poplatky

Hotel Beverly Park  se nachází na ostrově Gran Canaria na rozhraní středisek Playa del Inglés a San Agustín na Gran Canaria. Asi 10 minut chůze od hotelu se nachází dvě velká obchodní centra a mnoho restaurací, kaváren a barů. Hotel se nachází 300 m od obchodního centra Tropical, 1 km od obchodního centra San Agustín a přibližně 1,5 km od obchodních center na Playa del Inglés (Kasbach, Metro a Jumbo). Menší písečná pláž je od hotelu oddělena pouze pobřežní promenádou a skoro nevyužívanou vedlejší silnicí. Zastávka linkového autobusu do Playa del Ingles leží přímo před hotelem.

4.

Ifa Beach Hotel od 17 900 Kč se všemi poplatky

Na jihu ostrova Gran Canaria v klidné části letoviska San Agustín, 25 km od letiště.

5.

Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel od 17 400 Kč se všemi poplatky

Hotel Gloria Palace San Agustín leží v jižní části ostrova Gran Canaria, 26 km od letiště nad rekreačním centrem San Agustín.  Nejbližší obchodní centrum San Agustín s mnoha restauracemi, supermarkety a různými obchody je vzdáleno přibližně 15 min. chůze od hotelu.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---