Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Costa Antigua

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Costa Antigua, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Costa Antigua

Vesnička / letovisko Antigua patří k vůbec nejstarším obcím na ostrově Fuerteventura a kdysi dokonce bývala správním centrem celého území. Není divu. Zaujímá totiž strategickou pozici v samém srdci ostrova, takže je odtud do všech ostatních zajímavých míst co by kamenem dohodil. Dnes je však hlavním městem Puerto del Rosario a Antigua se zařadila na seznam oblíbených rekreačních středisek. Její předností je, že se neustále rozvíjí a zdokonaluje své služby zákazníkům ve všech oblastech turistického ruchu.

Letovisko Costa Antigua se pyšně rozhlíží do širého Atlantského oceánu ze skalnatých kopců, na kterých byla zbudováno. Každý návštěvník tak bude za své rozhodnutí strávit dovolenou právě zde odměněn překrásným výhledem do hornaté krajiny, na mořskou hladinu a úchvatné scenérie s vycházejícím a zapadajícím sluncem.

Pláže u Costa Antigua

Nejbližší pláže jsou od střediska vzdáleny zhruba 1,5 kilometru. Krásnou procházkou tam dojdete za cca 20 – 30 minut. Pokud chcete ušetřit čas i námahu, vyjeďte autem nebo taxíkem; pak vám cesta zabere pouhých 5 minut. Ocitnete se na jedné z nejmalebnějších částí pobřeží celých ostrovů. Atmosféra provoněná čerstvým přímořským vánkem je uvolněná, klidná a doslova vyzývá k odpočinkové relaxaci při pobřeží, daleko od průmyslových zón a rušných dálnic. Pokud by vám přesto cokoliv chybělo, není nic snazšího než dojít či dojet do blízkého letoviska Caleta de Fuste, které je plně turistiky vybaveno, včetně pláže s umělým pískem a dalšími, turisticky atraktivními vymoženostmi.

Costa Antigua a co tam

Vedle koupání, které je na Fuerteventuře, ráji pláží a horkého slunce, naprostou samozřejmostí, si na své přijdou příznivci potápění a dalších vodních sportů. Ochuzeni nezůstanou ani rybáři, neboť skalnaté pobřeží je útočištěm mnohých rybích druhů. Jestliže dáváte přednost čistě suchozemským činnostem, zkuste vyrazit třeba na pěší túru. Pěkná procházka kopcovitou scenérií až do Caleta de Fuste, které jako známé letovisko jistě stojí za vidění, bude jak zajímavou exkurzí do krás okolí střediska Costa Antigua, tak příjemným tréninkem. Když se naopak vydáte jižněji, dorazíte do místa, kde se při březích oceánu můžete setkat s malými rozkošnými veverkami, které se nechají ochotně nakrmit přímo z vaší ruky.

A jestliže ani to nebude stačit, využijte nabídky dvou golfových hřišť, která jsou vzdálena jen několik minut jízdy automobilem. A když už jsme u toho cestování, můžeme doporučit i výlet Plavba ponorkou Subcat Submarine či rodinný Aquapark Baku Fuerteventura. Z Costa Antigua to budete mít okolo hodinky cesty. Pokud nemáte půjčené auto, kouknětě se na jízdní řády na Fuerteventura - doprava.

Výlety v okolí Costa Antigua

Nespornou výhodou letoviska Antigua je skutečnost, že se nachází v samotném středu ostrova Fuerteventura a funguje tedy jako naprosto ideální výchozí bod. Odsud je zkrátka všude blízko, ať už se chystáte vypravit do hlavního města Puerto del Rosario (cca 4 km, tj. zhruba 10 až 15 minut autem), nedalekého populárního letoviska Costa de Fuste (cca 1 km) či na jižní poloostrůvek Jandía, kde se nacházejí ty nejdelší a údajně i nejkrásnější pláže celého kanárského souostroví. Pokud se na ostrov dopravíte letadlem, cesta z letiště do Antiguy vám zabere pouhých cca 10 minut taxíkem.

Jestliže se rozhodnete zůstat v místě, nezapomeňte obhlédnout zdejší hlavní náboženskou památku – kostel Cruz de los Caldos z 18. století zasazený do prostředí lahodícího oku příjemnou zelení. Nevynechejte ani trhy, které se tu pravidelně pořádají a kterými je Antigua vyhlášená. Nakoupit ale můžete také v malých kamenných obchůdcích a ve večerních hodinách pak zavítat do některé  z restaurací či kaváren na něco dobrého. Ovšem příliš bujarou zábavu neočekávejte. Resort je určen především rodinám s dětmi, párům a starším návštěvníkům, kteří preferují klidnější typy povyražení.

Tipy na hotel v letovisku Costa Antigua

Elba Palace Golf od 16 100 Kč se všemi poplatky

V jihovýchodní oblasti ostrova Fuerteventura, přibližně 8 km od letiště, 13 km od Puerto del Rosario a 35 km od písečných dun Corralejo.

1.

Globales Costa Tropical od 13 600 Kč se všemi poplatky

Na východním pobřeží ostrova, 5 km od letiště, v letovisku Nuevo Horizonte.

2.

Elba Sara od 15 300 Kč se všemi poplatky

Na jihovýchodním pobřeží Fuerteventura v provincii Antigua, přibližně 8 km od letiště, 13 km od Puerto del Rosario a 75 km od písečných dun oblasti Jandía.

3.

Aparthotel Castillo de Elba

Pěkný hotel Aparthotel Castillo de Elba  se nachází v klidnější části ostrova Fuerteventura, asi 2 km od městečka El Castillo a pouhých 6 km od letiště. Přímo v hotelu se nachází menší minimarket, centrum letoviska El Castillo je vzdáleno 2 km.

4.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---