Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa de Butihondo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa de Butihondo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Letovisko Playa de Butihondo

Playa de Butihondo je klidnou dovolenkovou destinací, která se soustředí kolem nádherné, asi 1,5 kilometru dlouhé a až 50 metrů široké pláže, jež je jakýmsi písčitým spojovníkem mezi dalšími dvěma resorty – Costa Calma a Morro Jable. Celá oblast zvaná Jandía se nachází na jihu ostrova Fuerteventura, a to v jeho nejužší, protáhlé části připomínající malý poloostrov, který je doslova olemován nekonečnými pásy příjemně hladkého písku bílé a zlatavé barvy.

Klidné středisko Playa de Butihondo je vhodné zejména pro ty, kteří netouží po velkých a rušných plážích a bujarém nočním životě, ale kteří si rádi vychutnávají relaxaci a letní atmosféru (viz Fuerteventura - počasí) typické přímořské dovolené, a to se vším komfortem. A vůbec nevadí, že je letovisko vzdáleno od letiště necelých 100 kilometrů, protože cesta vám otevře okno do ostrovní krajiny a váš cíl bude rozhodně stát za to.

Pláže u Playa de Butihondo

Jak již bylo zmíněno, pláž je alfou a omegou celého resortu. Její bílý až žlutavý písek jemné konzistence se rozprostírá při kouzelně modrých vodách Atlantského oceánu. Teplá, křišťálově čistá a slaná voda láká každého příznivce vodních radovánek ve vlnkách, ať už jde o děti nebo jejich rodiče, páry, jednotlivce či skupiny. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, které vás uchrání před slunečnými paprsky a nabídnou úlevu před horkem v příjemném stínu.

Turistická vybavenost střediska Playa de Butihondo

Přestože jde o méně známou lokalitu ostrova Fuerteventura, spadá Playa de Butihondo do nejkrásnější části území, kde se nacházejí ty nejlepší pláže na Kanárských ostrovech vůbec, a tak nikoho nepřekvapí ani čtyřhvězdičkové hotely s bazény a vším komfortním vybavením. U některých z  nich je však dobré si předem zjistit přístupnost pláží, neboť z některých hotelů je sestup k pobřeží poměrně strmý, případně je někdy třeba ujít delší vzdálenost. Nicméně pokud jde o vnitřní vybavení hotelů, čeká na hosty hotový luxus. Výjimkou nejsou bazény, vířivky, sauny, restaurace všech chutí (asijské, indické, mexické, italské) či různá sportovní zařízení.

Aktivity aneb co v Playa de Butihondo

Pokud se tedy rozhodnete zůstat jen v hotelu, neprohloupíte, zvláště pokud vyberete ten, který disponuje nejrůznějšími moderními vymoženostmi, jež mají dopřát návštěvníkům naprostou spokojenost. Můžete tak užívat až několika bazénů s postranními bary a občerstvením, terasy s lehátky, restaurační zahrádky servírující grilované speciality, fitness a tělocvičny, solárium, kina, taneční sály, karaoke, tenisové kurty... Zkrátka všechno, na co si ten nejnáročnější host jen vzpomene.

Jestliže si postesknete po širších možnostech nakupování, nesmutněte. Pouhých cca 5 kilometrů po silnici od Playa de Butihondo vás zavede do příjemného místa Morro Jable, oblíbeného rekreačního centra se spoustou obchůdků se suvenýry, dárkovými a uměleckými předměty a dalším zbožím. Ideální je pronajmout si vůz a naplánovat si výlety po rozlehlém okolí. Celkem určitě doporučujeme návštěvu Zoo La Lajita nebo akci Plavba ponorkou Subcat Submarine.

Tipy na hotel v letovisku Playa de Butihondo

Occidental Grand Fuerteventura

Pěkný a rozlehlý hotelový komplex se nachází na jihu ostrova Fuerteventura, přímo u pláže, cca 4 km od rybářské vesničky Morro Jable.

1.

Jandía Princess od 18 300 Kč se všemi poplatky

V klidné části na jihu ostrova Fuerteventura, 85 km od letiště.

2.

Magic Life Fuerteventura Imperial od 16 400 Kč se všemi poplatky

Hotel se nachází na jihu ostrova Fuerteventura, 86 km od letiště v oblasti Playa Butihondo.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---