Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Tarajalejo

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Tarajalejo, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Hotel
Ubytování
Cena s poplatky od

Středisko Tarajalejo

Malé městečko Tarajalejo, ráj klidu a relaxace, se nachází na jižním pobřeží kanárského ostrova Fuerteventura. Oproti známějším a poněkud hektičtějším letoviskům (například Corralejo nebo Caleta de Fuste), kam míří tisíce turistů, jež zaplňují pláže do posledního centimetru, vládne v Tarajalejo o poznání klidnější atmosféra. I když se toto místo vlivem narůstajícího turismu neustále rozvíjí a rozšiřuje, zachovává si svůj původní ráz drobné rybářské vesničky.

Pláže u Tarajalejo

Pláž v Tarajalejo, oblíbená i mezi místními obyvateli, je dlouhá více než jeden kilometr a široká až téměř 50 metrů. Nabízí tak dostatek prostoru pro úplně každého, kdo se rozhodne právě tady prožít ničím nerušené chvíle volna. Povrch pláže je pokryt tmavým vulkanickým pískem, kamínky a oblázky. Ty se nacházejí spíše dále od břehu; naopak čím blíže vodě, tím jich ubývá a přecházejí až do velmi jemného písku tmavošedé barvy. Hned za pláží se můžete projít po příjemné promenádě lemované palmami a cestou se zastavit v plážovém baru na skleničku osvěžujícího drinku či dát si něco dobrého na zub.

Tarajalejo a turistická vybavenost

V Tarajalejo nenajdete žádné obří ani luxusní hotelové komplexy. Ubytování je skromnější a soustředí se spíše do menších hotelových zařízení a apartmánů. Většina z nich nabízí pěkný výhled na rozlehlé moře a okolní krajinu. V místě nechybí bary a restaurace. Na zdejším náměstí se každoročně konají tradiční květnové oslavy.

Aktivity a výlety aneb co v Tarajalejo

Romantické duše využijí možnosti posedět si při pobřeží a zahledět se do modravých mořských dálek nebo pozorovat cvrkot v přístavu. Aktivnější jedinci si pronajmou člun a vyrazí na moře nebo se vydají na výlet do okolí. Jen několik kilometrů od Tarajalejo se nachází letovisko Costa Calma, kde počíná patrně ta nejatraktivnější ze všech pláží celého ostrova, dlouhá neuvěřitelných cca 20 km. Je součástí poloostrova Jandía, kde lze spatřit nádherné pobřežní scenérie. Cestou ostrovem narazíte na velmi různorodou krajinu tvořenou jak nížinami, tak skalnatými a kopcovitými celky. Největší atrakcí celého ostrova však stále zůstávají pláže, kterými je lemováno celé pobřeží Fuerteventury. Údajně jich tu je až 150. Takže pokud chcete spatřit aspoň některé z nich, není nic snazšího. Mnohé nabízejí řadu sportů, z nichž nejoblíbenější je windsurfing.

Budete-li mít s sebou děti, zkustě třeba Zoo La Lajita, kde je malá safari a dětská farma.

Tipy na hotel v letovisku Tarajalejo

Bahia Playa Design od 30 029 Kč se všemi poplatky

Moderní hotel Bahia Playa Design se nachází cca 200 m od centra městečka Tarajalejo, v klidné malé rybářské vesnici, přímo u moře s pobřežní promenádou, cca 100 m od autobusové zastávky a cca 50 km od letiště. Hotel je určený pouze pro dospělé osoby (18+).

1.

Romantic Fantasia Suites

Hotel Romantic Fantasia Suites se nachází jihovýchodním pobřeží, 50 km od letiště, v oblastí Tarajalejo. Hotel je ideální pro páry hledající dobré standardní ubytování v klidném prostředí, ale vzhledem k poloze hotelu doporučujeme  pronájem  auta. Hotel akceptuje pouze hosty starší 16 let. 

2.

R2 Bahía Playa

Na východním pobřeží Fuerteventura v jedné z nejatraktivnějších oblastí Tarajalejo, 40 km od letiště. Hotel je ideální pro páry hledající dobré standardní ubytování v klidném prostředí.

3.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---