Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Playa Taurito

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Playa Taurito, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Aktuální nabídka hotelů, apartmánů a studií

Středisko Playa Taurito

Obrovské hotelové komplexy vystavěné ve skalách, tyrkysově modré bazény nejrůznějších tvarů, písečná pláž při březích Atlantiku, barevné drinky s deštníčky a spousta atrakcí. Toto vše asi nejlépe charakterizuje resort pojmenovaný Playa Taurito. Jde o místo, které nebylo vybudováno kolem žádného historického jádra obce, přístavu či městečka, ale uměle vytvořené letovisko, které právě díky jasnému účelu mohlo napnout veškeré své síly k jedinému cíli – maximálně uspokojit všechny příchozí.

Letovisko Playa Taurito najdou všichni zájemci o slunnou dovolenou v jižní části ostrova Gran Canaria, jen nedaleko jiného známého turistického střediska Puerto Rico.

Pláže u Playa Taurito

Pláž v Playa Taurito není zdaleka tak dlouhá a široká, jako je tomu v jiných letoviscích na jihu ostrova, neboť resort je celý zbudován kolem malé mořské zátoky. To však rozhodně není zdejší pláži na škodu. Poloha mezi skalisky jí totiž propůjčuje zvláštní, útulnou atmosféru, kterou umocňuje tmavý písek a sytě modrá hladina moře. Koupání je zcela bezpečné, protože dno se v místě svažuje jen velmi pozvolna a vytváří tak výborná brouzdaliště pro děti a méně zdatné plavce. Pokud ale přeci jen rádi zavítáte do větší hloubky, dávejte pozor na podvodní proudy, které se zde občas objevují. Nechybí řada možností občerstvení a zábavy. Pláž je také pravidelně čištěna a k dispozici je sportovní náčiní, slunečníky a lehátka.

Co v Playa Taurito - aktivity

V letovisku Playa Taurito vládne blažený klid. Veškeré aktivity se soustředí na pláž a moře, případně do okolních hotelů a na jejich terasy s bazény. A ty jsou skutečně famózní. Už jen pohled na nádherně upravené a palmami zdobené zahrady s blankytně modrými umělými jezírky, malými můstky a spoustou květů doslova vybízí k osvěžení v příjemné lázni.   

Večer se v místě neodehrávají žádné hlučné večírky a lidé spíše vyrážejí na pláž vychutnat si lahodný nápoj při pohledu na zapadajícím sluncem zalitou oblohu a její odraz na hladině oceánu. Kdo však přeci jen zatouží po něčem odvázanějším, nechť zajede do blízkého Puerto Rico, kde najde řadu barů, nočních podniků a diskoték, které mají otevřeno až do brzkých ranních hodin. Nicméně podobné služby poskytují i některé hotely v Playa Taurito, tedy alespoň pokud jde o večerní zábavu připravenou pro hosty.

Během dne je možné se vydat na širé moře a zkusit své štěstí. Třeba právě vám se podaří spatřit delfíny nebo velryby, jak brázdí teplé vody Atlantiku. Kdo si radši něco uloví, má též příležitost. Příznivce zeleného sportu potěší golfové hřiště jen kousek od letoviska – přímo u písečných dun Dunas de Maspalomas v letovisku Maspalomas.

Turistická vybavenost střediska Playa Taurito

Jak již bylo řečeno, letní středisko Playa Taurito bylo od počátku zamýšleno jako komerční turistický resort, a podle toho byla také koncipována architektura, zeleň a atrakce pro děti i dospělé. Ubytování je zajištěno ve velkých hotelích se vším servisem, na jaký si jen lze vzpomenout – od plně vybavených pokojů přes stravovací zařízení až po bazény, sauny a další zábavní a wellness prvky určené k dokonalé relaxaci a komfortu hostů. Díky všem těmto moderním vymoženostem můžete  už jen pohodlně odpočívat či užívat si některé z nabízených sportovních aktivit. Jediné, na co je dobré si dát pozor, je fakt, že většina hotelů se nachází na kopci, a tak by si lidé s handicapem nebo rodiny s dětmi v kočárku měli ověřit, zda právě jejich ubytovací zařízení je dobře přístupné.

Protože letovisko Playa Taurito nemá své městské zázemí nebo původní osadu někde v blízkosti, nehledejte tradiční ostrovní kavárničky a restaurace. Stravování se soustřeďuje výhradně do hotelových areálů, které však v tomto poskytují velmi široký výběr. Někteří turisté naopak volí vlastní formu zajištění potravin a vaření. Nedaleko od Playa Taurito se totiž nachází některá další střediska (např. Puerto Rico nebo letovisko Playa del Mogan), kde je možné si bez problémů nakoupit jídlo či zajít do restaurace. Některé drobné markety se základním zbožím však najdete i přímo v letovisku.

Resort Playa Taurito je určen především rodinám s dětmi a párům všech věkových kategorií.

Okolí Playa Taurito - výlety

Celé jižní pobřeží ostrova Gran Canaria je protkáno zajímavými místy, která stojí za vidění. Pokud chcete trochu romantiky, dobrou večeři nebo zajít na nákupy, navštivte nedaleké Puerto Rico. Naleznete tam bary, diskotéky a bohatý noční život. Jestliže však vaše srdce tíhne spíše k přírodě, jeďte se podívat na pravé pouštní duny, které formují kouzelnou scenérii v Maspalomas. Pěší turisté určitě nepohrdnou výletem do vnitrozemí, kde strmé skály a kopce lákají k odvážným výstupům. Cestou lze potkat tradiční vesničky s poklidným životem bez shonu a stresu. Především děti pak budou nadšené zvířecím safari a několika vodními a zábavními parky, včetně westernového městečka.  Podrobnosti o možnostech najdete v našem katalogu objektů po levé straně, přímé odkazy jsou Zajímavosti a atrakce, Přírodní zajímavosti nebo Památky a muzea.

Tipy na hotel v letovisku Playa Taurito

Paradise Taurito Valle

Na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria, 70 km od letiště, 30 km od Maspalomas a 3 km od přístavního městečka Puerto Mogán.

1.

Paradise Lago Taurito od 21 390 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria v klidném prostředí oblasti Taurito, 3 km od malebného přístavu Puerto Mogán, 8 km od turistického střediska Puerto Rico a 60 km od letiště. Před hotelem se nachází komplex bazénů s mořskou vodou Taurito Oasis (vstup za poplatek, pro klienty s programem all inclusive vstup zdarma).

2.

Taurito Princess od 24 900 Kč se všemi poplatky

Na jihozápadním pobřeží Gran Canaria v údolí Taurito, asi 30 km západně od Playa del Inglés, 3 km od městečka Puerto de Mogán, 58 km od letiště. Mimo hotel zde nenajdete společenský život, a proto je toto místo vhodné pro milovníky klidné dovolené nebo pro rodiče s dětmi.

3.

Paradise Costa Taurito od 21 900 Kč se všemi poplatky

V jihozápadní části ostrova Gran Canaria v klidné zátoce Taurito, 3 km od přístavu Puerto Mogán, 9 km od turistického střediska Puerto Rico a 58 km od letiště. Před hotelem se nachází komplex bazénů s mořskou vodou Taurito Oasis (vstup pro klienty s programem all inclusive zdarma).

4.

Paradise Valle Taurito od 23 400 Kč se všemi poplatky

Hotel Paradise Valle Taurito se nachází na jihozápadním pobřeží, 58 km od letiště, v údolí Taurito. Hotel je vhodný pro milovníky klidné dovolené nebo pro rodiče s dětmi. Před hotelem se nachází rekreační park Lago Taurito Oasis (komplex bazénů s mořskou vodou a tobogány).

5.

Suite Princess od 30 900 Kč se všemi poplatky

Velice pěkný hotel, který se nachází v oblasti Playa Taurito, cca 30 km západně od Playa del Inglés na ostrově Gran Canaria. Mimo hotel Suite Princess  zde však nenajdete společenský život, proto je toto místo vhodné pro milovníky klidné dovolené a pro rodiny s dětmi. Nejbližší obchodní centrum je ve středisku Puerto Rico cca 10 km.

6.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---