Obnova zapomenutého hesla

Založení nového účtu

Todoque

Oblast
Typ letoviska Klidné
Zatím nikdo nehodnotil

Hodnocení pomáhá ostatním cestovatelům. Pokud jste už navštívili Todoque, budeme moc vděční za váš názor.

Hodnotit

Letovisko Todoque

Letovisko Todoque se nachází na západním pobřeží ostrova La Palma, a to nedaleko největšího města Los Llanos de Aridane a oblíbeného rekreačního místa Puerto Naos. Todoque je kanárská vesnička, kde toho sice nenajdete mnoho, přesto má však tento malebný kout světa co nabídnout. Není to luxus ani pohádkové pláže, ale především všudypřítomná pohoda, komorní atmosféra a krásná okolní příroda.

Turistická vybavenost

Ve vesnici Todoque byste marně hledali velké hotelové komplexy či zařízení s velkým počtem hvězdiček. Ubytování je soustředěno spíše do menších domků, bungalovů a apartmánů. K dispozici je také supermarket, lékárna, několik drobných obchůdků a samozřejmě bary a restaurace, kde lze ochutnat místní lahůdky. Centrem vesnice navíc prochází hlavní silnice, která spojuje největší a nejvýznamnější ostrovní sídla.

Pláže u Todoque

Nejbližší a současně nejoblíbenější turisticky vybavenou pláží v okolí je Puerto Naos. Tvoří ji velmi tmavý až téměř černý vulkanický písek a je dlouhá asi 500 metrů. Na pláži nechybí toalety a sprchy, ani další přidružené služby. Nedaleká promenáda s bary a restauracemi láká k příjemnému osvěžení. Vedle plavání a odpočinku na pláží potěší zejména dobrodružnější povahy možnost šnorchlování a potápění.

Aktivity, výlety

Když se vydáte na výlet po okolí vesničky, z některých vyvýšených míst, například od zdejšího kostelíku, spatříte místní krajinu doslova jako na dlani – domky zasazené ve všudypřítomné zeleni, sopka na horizontu a sytě modré moře splývající s blankytnou oblohou. Lidé v Todoque, stejně jako na celých Kanárských ostrovech, si potrpí na udržované domky a  zahrádky, takže při procházkách uličkami není výjimkou zahlédnout pestrobarevné květy a zelené keře.

Pokud zatoužíte po návštěvě nějakého většího města ostrova La Palma, zajeďte do největšího Los Llanos de Aridane nebo hlavního města Santa Cruz de La Palma. Ani v jednom z nich se rozhodně nebudete nudit. I když v našich poměrech jde spíše o městečka, ve zdejším měřítku jde o obchodní a kulturní centra.

Jestliže je však vaším cílem spíše příroda, není nic snazšího, neboť právě za ní jezdí většina návštěvníků La Palmy. Ostrov ukrývá vulkány, zelené lesy i říčky, zkrátka doslova pastvu pro oči každého milovníka přírodních krás a pěších túr. Pro detaily se podívejte na stránku Památky a muzea nebo třeba Přírodní zajímavosti.

Parametry

Typ letoviska Klidné
Aktivity v letovisku nevyplněno
--- • --- • ---
---